Dnes, v úterý 4. prosince,se zřejmě rozhodne o tom, kdo by měl v příštím roce provozovat městskou hromadnou dopravu v Hranicích.

Radnice během letošního roku dvakrát hledala nového dopravce, protože tomu dosavadnímu, společnosti Optimalizace veřejné dopravy, letos vyprší smlouva.

Obě výběrová řízení ale vyšla naprázdno, a tak město chce o rok prodloužit smlouvu s dosavadním dopravcem. Pět milionů korun, to je částka, kterou město v příštím roce zaplatí společnosti Optimalizace veřejné dopravy, pokud se spolu domluví na provozování městských autobusových linek.

Přitom výše tohoto příspěvku je jedním z důvodů, proč se město začalo ohlížet po novém dopravci. „Zdálo se nám, že příspěvek, který na hromadnou dopravu dáváme, je poměrně velký. Proto jsme začali přemýšlet, jak v této oblasti ušetřit,“ vysvětlil hranický radní Radek Hlavinka (ODS).

Město proto vyhlásilo veřejnou obchodní soutěž, přičemž podmínky nastavilo podobné, jaké jsou ve městech stejné velikosti jako Hranice, s tím, že vybere nejlevnější nabídku.

„Nakonec podmínky splnil jen jeden přihlášený dopravce. Vyhlásili jsme proto nové výběrové řízení,“ sdělil Radek Hlavinka.

I napodruhé však radní měli na výběr jen jednoho dopravce. „Vybírat někoho na osm let bez možnosti srovnání se nám zdálo příliš riskantní. Po dlouhé debatě jsme se rozhodli, že prodloužíme o rok smlouvu s dosavadním dopravcem, mezitím zhodnotíme situaci a vyhlásíme nové výběrové řízení,“ řekl Hlavinka.

Jednání městské rady a společnosti Optimalizace veřejné dopravy se uskuteční dnes. „Zatím jsme žádnou smlouvu nepodepsali, to bude předmětem našeho úterního jednání na radnici,“ informoval včera Zdeněk Grigar z Optimalizace veřejné dopravy.

Zastupitel Vladimír Juračka (Hranice 2000) doufá, že jednání dopadnou dobře. „Řada obyvatel města je na městské hromadné dopravě závislá. Byl by to pro ně velký problém, kdyby po novém roce veřejná doprava nefungovala,“ řekl Vladimír Juračka.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika