V současnosti tak už je hotová asfaltová vozovka s pozemním značením, i většina z umístěných svislých dopravních značek. Těch bude celkem dokonce devětapadesát.

I vedoucí technických prací Karel Herfert připustil, že na ploše o rozměrech 42×52 metrů může hřiště působit na první pohled jako přeplněné.

„Důvodem je hlavně fakt, že by si děti na tomto prostoru měly vyzkoušet všechny možné dopravní situace," prozradil stavbyvedoucí.

Momentálně tak jsou dodělané například oba zděné objekty v rozích areálu. Jeden bude sloužit k úschově kol a jiných dopravních prostředků, druhý jako hygienické a sociální zařízení.

Firma má za sebou také výstavbu mobiliáře, i když v průběhu prací se ještě musela změnit podoba odpadkových košů. Ty budou nakonec betonové, aby nemohlo dojít k jejich krádeži.

Výhradně pro školní výuku

Pravděpodobnost odcizení předmětů či materiálu ale radnice omezila už samotným přístupem do areálu. Rozhodla totiž, že hřiště nebude veřejnosti vůbec přístupné a bude se řídit provozním řádem. Vedení města tuto možnost zvolilo prý hlavně na základě negativních zkušeností jiných měst.

„Hřiště bude sloužit výhradně pro školní výuku. Přístup na něj budou mít žáci všech základních škol v Hranicích. Ze zkušenosti jiných měst totiž víme, že například dopravní značky jsou častým terčem vandalů," řekl tiskový mluvčí Městského úřadu v Hranicích Petr Bakovský.

Přitom právě mezi lidmi je o dopravní hřiště už před samotným zprovozněním velký zájem, což ostatně potvrdili i samotní pracovníci.

„Řidiči i kolemjdoucí se často zastavují a vyptávají se. Chtějí se ale hlavně podívat, jak to celé vypadá," konstatoval jeden ze stavbařů.

V letošním rozpočtu Hranic byla na výstavbu dopravního hřiště vyčleněná částka 2,3 milionů korun. Přibližně takovouto sumu také celý projekt spolkl.

Hranické dopravní hřiště bude později přičleněno k Základní a mateřské škole Šromotovo, konkrétní dohody ale ještě budou předmětem dalšího jednání. Na provoz bude částečně dohlížet i správce.