„Jsme ze školy, kde jsou i děti s handicapem a takový pohyb je pro ně veliký relax. Je také dobře, že dopravní hřiště máme od školy jen hkousek. Areál je velice pěkný a v rámci výuky jej budeme uplatňovat. Tak jednou za čtrnáct dní nebo jednou za tři týdny sem určitě rádi půjdeme," řekla učitelka a zástupce ředitele Petra Stryková.

Zhruba dvacet členů Dětského centra tak jako první mohli vyzkoušet dopravní prostředky, kterých bude k dispozici celkem přes třicet. Kromě jízdních kol nechybí také sedm koloběžek.

Uvažuje se například také o semaforech, které na některých jiných dopravních hřištích už fungují.

„Do budoucna bychom tady chtěli vybudovat semafory na tuto křižovatku," ukázal lektor Jan Trčka směrem k vybudovanému rozcestí. „Dají se tam postavit přenosné semafory, které mají svoji akumulátorovou baterii. To by tady bohatě stačilo," naznačil plány.

Vybudování dopravního hřiště financovalo přímo město, některé části vybavení ale platil také Olomoucký kraj. Z jedné části krajských peněz se nakoupila například kola nebo další vybavení.

Nové dopravní hřiště bude mít pod svým dohledem správce.

„Jedná se o člověka, který je zároveň správcem sousedního sportovního areálu. Náplní jeho práce je sekání trávy, uklízení, odstranění nějakých drobných technických potíží. Jde o sezonní práci, správce tady je od začátku dubna do konce října," upřesnil Radomír Habermann, ředitel Základní a mateřské školy Šromotovo, která má dopravní hřiště ve své správě.

Podle učitele dopravní výuky Jana Trčky bude hřiště vytížené pravidelně od současnosti až do června.

V pondělí a v úterý mohou členové škol, školek nebo družin na hřiště po dohodě samostatně, od středy do pátku pak probíhá dopravní výuka pod dohledem lektora. Každá skupina se na hřišti zdrží přibližně dvě vyučovací hodiny.