Areál by měl vyrůst na Rybářích a sloužit by měl nejen dětem a studentům, ale také seniorům a handicapovaným lidem.

Stavba přijde na 28 milionů korun. Olomoucký kraj přispěje třemi miliony, pokud škola získá dotaci 25 milionů.

„Stavbu budovy centra environmentální výchovy máme v plánu, pokud dostaneme dotaci, v prostoru hájenky na Rybářích,“ uvedl ředitel Střední lesnické školy Miroslav Kutý.

Jak dodal, zatím škola získala svolení kraje, že v této věci může jednat. Stavba závisí na tom, zda škola dostane z operačního programu ministerstva životního prostředí dotaci 25 milionů korun.

„Projekt máme připravený na výzvu, která bude v říjnu nebo v listopadu. Budeme čekat, zda ministerstvo projekt přijme. Pokud ano, bude se stavba hradit z prostředků Evropské unie a měla by být dokončena v roce 2010,“ vysvětlil ředitel školy.

V centru by podle jeho slov měly být hlavně aktivity lesní pedagogiky. „Kromě dvou učeben tam také bude preparátorská, včelařská a dřevařská dílna,“ řekl Miroslav Kutý. Na Rybářích by měly vzniknout také prostory pro domácí zvířata.

„Chtěli bychom zde dětem ze školek a škol ukazovat, jaká zvířata byla dříve na vesnicích – ovce, kozy, poníci, případně drůbež,“ upřesnil Miroslav Kutý. Areál budou moci využívat také senioři a handicapovaní lidé.