Posádky těchto bájných plavidel zkřížily pádla a sváděly urputné souboje o čest, slávu a vavříny.

Přestože počasí v sobotu odpoledne schovalo svou přívětivou tvář a v neděli závodníky skrápěly dešťové kapky, na jejich zápalu se to neprojevilo.

Domácí pořádající klub Moravian Dragons připravil pro rekordní počet 63 posádek a bezmála 1300 pádlujících pět kategorií.

V sobotu po celý den a v neděli dopoledne se účastníci ve čtyřech jízdách přetahovali o postup do finále, v němž by mohli vyválčit nejcennější zlatý kov.

Mezi nejmladšími dragony v Poháru náměstkyně primátora suverénně obhájili prvenství Homobobři z řad studentů Střední policejní školy v Holešově. O zisk Poháru primátora Přerova se snažila různá společenství od občanských sdružení přes rozličné kluby až po party kamarádů.

Největší sportovní um mezi nimi prokázali vítězní členové SKP Přerov. Pohár pro nejrychlejší dračice určený posádkám složeným čistě z příslušnic něžného pohlaví si stejně jako loni nenechaly utéct elegantní Volleyballky.

Kvůli velkému zájmu lodí zaplněných policisty se premiérově soutěžilo o Pohár ředitele SPŠ v Holešově. Ze zlata se radovali strážci zákona z týmu Kobra 22, kteří věrni svému jménu ujeli všem svým kolegům.

Vyslanci obchodních společností poměřili své schopnosti v bitvě O pohár pivovaru Zubr. Nejvíce se dařilo Restaurantu Labuť, který se vrátil po roční odmlce na pomyslný trůn. Závěr celého festivalu proti sobě svedl jednotlivé vítěze svých kategorií.

Pro „Superpohár“ si dopádlovaly všestranné Volleyballky, které svým triumfem jasně ukázaly, kdo vládne mužům i celému Přerovu. Diváci, závodníci i fanoušci dračího sportu si mohli kromě zápolení na hladině jezera vychutnat i bohaté občerstvení a kulturní program.

V sobotní odpolední pauze se jim v ukázkové ostré jízdě představila posádka pořádajícího klubu. Svou odvahu vystavila na odiv i šestice výsadkářů, která se z nebe snesla na břeh jezera.

Večerní diskotéku pak přerušil starodávný čínský rituál Buzení draka, kterého v podobě ohňostroje domácí tým vyvolal z vod Laguny.

I přes částečnou nepřízeň živlů se návštěvníci jedné z největších sportovních akcí pořádaných v našem městě a okolí po celou dobu festivalu dobře bavili a Lagunu opouštěli spokojení.

(cub)