Město předběžně počítá s uzavírkou od konce března do května. Neprůjezdný bude úsek poblíž firmy Elektrolumen. Řidičům se proto po dobu uzavírky doporučuje, pokud je to možné, odbočovat z náměstí rovnou na čtyřproudovou silnici a nevolit průjezd městem.

Předmětem dodatečných prací na nově opravené vozovce bude propustek pod cestou. Stávající propustek je nedostatečný, propouští málo vody. Právě jeho zvětšení může výrazně omezit lokální záplavy. Jedná se tak o nezbytnou úpravu.

„Pokud bychom chtěli propustek pouze zrekonstruovat, pak by práce zařídil kraj. My však chceme, aby se zvýšil průtok, takže tím pádem se na tom s krajem podílí i město," uvedl mluvčí města Hranice Petr Bakovský.

„S dopravou nebude žádný zásadní problém, jelikož se jedná jen o malý úsek. Uzavírka se nejvíce dotkne městské hromadné dopravy, zastávka u Prefy bude dočasně zrušena. Obyvatelé se do svých domovů z jedné či druhé strany však bezpečně dostanou," doplnil mluvčí.

Oprava hlavní drahotušské komunikace započala již v červnu minulého roku. Rekonstrukci však provázela řada komplikací. Po položení asfaltového povrchu si někteří občané dokonce stěžovali na výraznou nerovnost. Podle výsledků odborného měření se však nerovnost pohybuje v přípustné normě. 

David Král