„S rekonstrukcí jsem začali už na podzim. Vyměňovali jsme okna, ale bohužel kvůli špatnému počasí jsme museli práce ukončit,“ sdělila ředitelka Sociální služby Lipník nad Bečvou Dana Navrátilová. V současné době je naplánováno zateplení horní části domu s pečovatelskou službou, který je i starší.

„Děláme zateplení, kompletní fasádu a také opravu balkonů,“ dodala Dana Navrátilová.

Letos opravovaná část stojí na ulici Zahradní už od roku 1985. Postavena byla právě jako Dům s pečovatelskou službou. V roce 1994 se k němu připojil ještě spodní Penzion pro důchodce. „Rekonstrukci děláme na horní části právě z důvodu, že se jedná o starší část, která už opravu potřebovala,“ informovala ředitelka Sociální služby v Lipníku.

Opravuje se i chodník

Kromě rekonstrukce budovy probíhá současně i oprava chodníku, který vede podél obou budov. Podle paní ředitelky opravy nepřináší žádné problémy ani ubytovaným seniorům.

„Jde sice o jejich omezení, ale všichni o opravě věděli a pochopili, že je potřeba podobnou věc udělat. Za chvilku menšího nepohodlí budou mít daleko hezčí bydlení,“ řekla ředitelka Dana Navrátilová.

Ukončení všech prací je naplánováno na sedmnáctého května. Zda se tak opravdu stane záleží hodně na počasí.

„Tento týden jeden den celý propršelo a pokud by podobných dnů bylo více, může se stát, že se práce nepatrně protáhnou,“ pronesla na závěr ředitelka Sociálních služeb Lipník nad Bečvou Dana Navrátilová. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku

Přerovský deník|Propagujte i svojí stránku