„Už o minulém víkendu chodilo hodně lidí, ale o nadcházejících dnech volna bude návštěvníků určitě mnohem víc,“ domnívá se Milan Vinkler, ředitel společnosti Ekoltes, která spravuje hřbitov v Hranicích.

Zatímco na vesnicích mohou lidé navštívit hřbitovy kdykoliv, ve městech tomu tak není. Proto některé městské hřbitovy budou mít v těchto dnech prodlouženou otevírací dobu. „Přerovský hřbitov budeme mít otevřen do osmi do večera,“ upřesnila vedoucí Pohřební služby v Přerově Blanka Bubeníková.

Během včerejška ještě řada lidí dokončovala výzdobu hrobů. Věnce a kytice už tak dnes zdobí většinu míst posledního odpočinku zesnulých. „Kytici jsem na hrob položila už minulou neděli. Dnes jsem tady přišla jen smést listí a zapálit svíčku,“ svěřila se včera na přerovském hřbitově důchodkyně Věra Tománková.

Posledním úpravám hrobů se o kousek dál věnovala i Zdenka Miklíková z Kroměříže, která přijela k hrobu se svou vnučkou Janou. „Máme na starosti několik hrobů na různých místech. Vidím, že skoro každý hrob už je upraven, ale my jsme se sem dřív nemohly dostat,“ vysvětlovala starší žena.

Městské hřbitovy budou v těchto dnech pod zvýšeným dohledem strážníků. „Budeme dohlížet jak na dodržování předpisů v úseku dopravy, tak na bezpečnost samotných návštěvníků,“ informoval zástupce ředitele Městské policie v Přerově Miroslav Komínek.

Na častější kontroly jsou připraveni také strážníci v Hranicích. „Kontrolujeme tato místa několikrát, a to ve dne i v noci. Zatím však žádné případy krádeže nebo vandalismu hlášené nemáme,“ sdělil šéf Městské policie v Hranicích Miroslav Mann.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika