Na projektu se podílí devět obcí, ve kterých bude dvacítka uchazečů po dobu devatenácti měsíců pracovat.

„Projekt je určený lidem, kteří již přesáhli padesát let a mají i určitý hendikep, který jim na trhu práce neumožňuje plné uplatnění. Takovými hendikepy mohou být zdravotní problémy, nízké vzdělání nebo právě dlouhodobá nezaměstnanost. Vybrali jsme dvacet takových lidí, kteří od druhého července budou pracovat v obcích Mikroregionu Hranicko," uvedla Marcela Tomášová z Hranické rozvojové agentury.

Právě tato organizace společně s Mikroregionem Hranicko na projekt již loni žádala o dotační prostředky. Částka, kterou z fondů Evropské unie nakonec získala, činí téměř šest milionů korun.

Nápad hodnotí pozitivně také Pavel Remeň, vedoucí hranické pobočky Úřadu práce, který se na projektu pochopitelně také podílí.

„Takovýto projekt je v dnešní době naprosto ojedinělý. Umožní totiž po dobu devatenácti měsíců získat dlouhodobě nezaměstnaným lidem jistotu práce, což se dnes poštěstí opravdu málokomu," řekl vedoucí Úřadu práce v Hranicích.

Uchazeči tak budou pracovat a pomáhat v Bělotíně, Černotíně, Ústí, Skaličce, Býškovicích, Potštátu, Klokočí, Radíkově a ve Stříteži nad Ludinou.

„Není to ale jen o pracovních místech, účastníci budou mít možnost získat rekvalifikaci, kterou si vyberou podle svých schopností a podle toho, co by mohli uplatnit v praxi. Budou probíhat také motivační kurzy, díky kterým by měli mít větší motivaci k hledání nové práce," dodala Marcela Tomášová.

Nejen úklid, ale i organizace akcí

Řada osob, které v příštích týdnech získají novou práci, se zřejmě bude pohybovat a upravovat veřejná prostranství. Již nyní jsou ale alternativou také jiné činnosti.

„Nebude to jen o veřejných pracích. Zaměstnání může získat i člověk, který dokáže pomoct s organizací sportovních a kulturních akcí. Není to tedy jen o úklidu, ale i o dalších věcech, které s obcí souvisejí," přiblížila Marcela Tomášová.

Projekt, který je směřován na podporu dlouhodobě nezaměstnaných, není na Hranicku žádnou novinkou. Organizace, které se starají o rozvoj regionu, získaly zkušenost s podobným projektem už v letech 2006–2008.

„V letech 2006 až 2008 bylo po dobu jednoho a půl roku zaměstnaných na plný pracovní poměr celkem dvacet pět účastníků. Tato zkušenost byla samozřejmě pozitivní. Jedná se totiž o přínos i pro obce, které mají se zaměstnáváním lidí často problém. Práci by tak měli získat i lidé, kteří v dané obci bydlí. Má to tedy dvojí efekt,"uzavřela Marcela Tomášová z Hranické rozvojové agentury.