„Na tento jarmark jsme přizvali výchovně vzdělávací instituce z Hranicka. Jejich žáci a klienti vyráběli pro dnešní odpoledne různé výrobky, které si zde lidé mohli zakoupit. A proto také výtěžek z prodeje použijí jednotlivé instituce na pomůcky, které potřebují. Zejména na výtvarné potřeby,“ vysvětlila zástupkyně ředitelky domu dětí a mládeže Jana Malátková.

Mezi institucemi z Hranic, kterými byly například místní Základní umělecká škola či Mateřské centrum Dráček, se na jarmarku objevily i přespolní organizace. Například denní stacionář Anděl, přijel z Kelče.

„Na tento jarmark jsme se připravovali přibližně měsíc. Vyráběli jsme zejména andělíčky a čerty. Právě ti nám dali největší práci,“ uvedli klienti tohoto stacionáře. Ti také kromě andělů a čertů nabízeli za symbolický poplatek například stříbrné a zlaté oříšky.

Kromě výrobků v mnoha stáncích nabídl jarmark návštěvníkům také hudební program. Diváci tak mohli zhlédnout vystoupení taneční skupiny Crazy a smyčcového souboru ze Základní umělecké školy v Hranice.

Jarmark se nachýlil ke konci kolem páté hodiny odpoledne a jeho návštěvníci odcházeli z dvorany zámku spokojeni.

„Účastním se tohoto jarmarku každý rok a musím říct, že i letos se mi velmi líbil. Pokaždé si zde něco zakoupím, když vím, že to jde na dobrou věc. Dnes si domů odnáším nové vánoční dekorace,“ svěřila se jedna z návštěvnic jarmarku.

Pavlína Chmelařová