Blokové čištění se však v posledních letech setkává s nezájmem občanů, především pak řidičů, kteří nerespektují dopravní značení a svá vozidla v místě, kde čištění probíhá, nechají zaparkovaná.

„O blokovém čištění řidiče informujeme pravidelně týden předem, přesto však někteří svá vozidla neodstraní. Je to v podstatě to jediné, z čeho se v současné době obáváme,“ sdělil Milan Vinkler, ředitel společnosti Ekoltes, která má očistu komunikací v Hranicích na starost.

Jako první vyjedou auta s čistící technikou na třídě 1. máje. Čistit budou vozovku a parkoviště u restaurace Monika a parkoviště naproti Sigmy 1. O týden později proběhne blokové čištění ve starší části sídliště Hromůvka, 19. června se chystá čištění novější části Hromůvky.

Červnová etapa očisty ulic bude završena čištěním ulic Plynárenská, Rezkova a Mlýnský příkop. V průběhu letních prázdnin se pak čistšího prostředí dočkají i obyvatelé dalších částí města. Letošní blokové čištění v Hranicích bude ukončeno na Cementářském sídlišti první zářijový pátek.

Město v této souvislosti upozorňuje řidiče, že při nerespektování dopravního značení, které parkování vozidel v den čištění zakazuje, může dojít i k odtahům aut, která budou strojům překážet.

Ve Znojmě se však řidiči koncem května rozčilovali nad tím, že odtahová služba nestihla odtáhnout všechna vozidla, což pak majitele přišlo dráž, než jen botička a následná pokuta.