Vloni jej kvůli prodlevě radnice pokutovala dvanácti tisíci korunami.

„Teď je to celkem v normě, ale seče by měly probíhat určitě častěji. Bydlím v přízemí a tráva kolikrát dosahuje až k oknům, které jsou půldruhého metru nad zemí," řekl například Antonín Kovařík z Hranic.

Některým lidem vadí také dosavadní údržba hřbitovů.

„Nejsem sice z Hranic, ale často chodím na hřbitov do Drahotuš. Je to tam hodně zarostlé a podle mě by tam mělo být i více kontejnerů," uvedla Aneta Dreiseitlová.

Nespokojenost s letní údržbou městských pozemků často vyjadřuje také předsedkyně Osadního výboru v Drahotuších Vlasta Zapatová.

„Při cestě od hranického zámku k náměstí jsou krásné historické lampy. Jsou tam umístěné truhlíky na květiny, místo květin tam celé léto rostou plevele, které dosahují metrové výšky," uvedla minulý týden. Podle ní by měla společnost sečením trávy v létě pověřit více pracovníků.

Více lidí nezaměstnají

Ve firmě Ekoltes Hranice v současné době pracuje stabilně 75 lidí, podnik ale v rámci spolupráce s Úřadem práce přijala i uchazeče o zaměstnání.

„Další pracovníky naše firma není schopna zaměstnat. Plníme zakázky města i jiných firem a myslím, že jsme toto schopni zajistit se současným počtem pracovníků," řekl ředitel společnost Milan Vinkler.

Zeleň v Hranicích a místních částech dělí celkem do tří kategorií, které se liší intenzitou sečení. Střed města a sídliště musí být poprvé posečeny do konce května, podruhé do konce července a potřetí během podzimních měsíců.

Poslední seč v listopadu

Okrajové části města a většina místních částí přichází podruhé na řadu až v říjnu.

„Největší nespokojenost obyvatel se objevila mezi první a druhou sečí. My ale harmonogram plníme, problém je s vyhrazeným rozpočtem na údržbu zeleně. Osobně jsem pro navýšení alespoň jedné seče v každé ze tří kategorií. To ale záleží na městském úřadu a zastupitelstvu," prohlásil ředitel společnosti.

V současném období probíhá cyklus předposledních sečí. Ta poslední přijde na řadu na přelomu října a listopadu. Bude spojená i s úklidem a sběrem listí.