Stop Shop Hranice je prvním místem, kde byl provoz elektrické dobíjecí stanice e-station zahájen.

„Stanice typu Raption 50 disponuje výkonem DC 50 kW a AC 22 kW a nabízí pestrou škálu standardizovaných koncovek CCS, CHAdeMO a Mennekes Type 2. Elektromobilisté mohou využít jednoduchou platbu přes mobilní aplikaci ChargeUp, případně mohou naskenovat QR kód, jež je přesměruje buď rovnou do aplikace, nebo na webové rozhraní,“ popsala technické údaje a systém fungování tisková mluvčí společnost Immofinanz Martina Jašková.

Nabíjení v době nakupování

Podle jejich slov rychlonabíjecí elektrické stanice typu Raption 50 zajistí v závislosti na typu vozu dobití pro jízdu na 100 km už za 20 až 30 minut. Pro zaplacení není nutné se registrovat, po zadání údajů však spotřebitelé získají výhodnější sazbu.

Elektromobilita míří do regionů

Zákazníkům obchodní zóny tak nabídne pohodlné, rychlé a levné dobití jejich vozu s elektrickým pohonem.

„Otevření elektrické dobíjecí stanice v Hranicích představuje jak významné rozšíření služeb nákupního parku Stop Shop, tak přelomový krok k rozšíření elektromobility do menších měst,“ doplnila tisková mluvčí společnost Immofinanz Martina Jašková. Do konce roku 2021 plánuje síť e-station otevřít nabíjecí místa v dalších minimálně osmi lokalitách Stop Shop v Česku.