Na začátku třetího březnového týdne evidovala hranická nemocnice třiatřicet pacientů hospitalizovaných s covidem-19, šest nemocných pak muselo být umístěno na jednotce intenzivní péče.

„Proto bychom chtěli zdůraznit: dodržujte stanovená opatření, noste respirátory nebo jiné ochranné prostředky,“ apeluje místní radnice na hranické občany.

Město ve svém vyjádření poukazuje na stále přítomnou nedisciplinovanost početné části obyvatelstva.

„Jen v v druhém březnovém týdnu musela městská policie řešit na 150 případů, kdy se lidé ve městě pohybovali bez ochranných prostředků dýchacích cest,“ stojí dále v prohlášení.

Zastupitelé bez respirátoru?

Na obezřetnost by neměli zapomínat také návštěvníci zdejších hřišť.

„Město sice nechalo otevřená venkovní sportoviště a dětská hřiště, je ale potřebné, aby ani zde nedocházelo k nadměrnému shlukování. I tady již musela městská policie řešit několik případů.“

Věřme tedy, že tento apel vyslyší nejen občané, ale také sami členové vedení města a zastupitelé. Na posledním jednání zastupitelstva měli totiž někteří hraničtí politici s nošením roušek a respirátorů zjevný problém.

Zasedání zastupitelstva se uskutečnilo netradičně v prostorách Divadla Stará střelnice 25. února, kdy dosahovala čísla denního počtu nakažených až 16 tisícové hranice.

Přesto, že valná většina zastupitelů a radních měla dýchací cesty zakrytá po celou dobu jednání, několik jedinců absolvovalo zasedání zcela bez ochranných pomůcek. A to nejen při samotném projednávání programu, ale také o přestávkách a při družných hovorech se svými kolegy. Všichni hosté z řad veřejnosti měli respirátory po celou dobu jednání.