Vedle parku půjde o sociální zařízení v přízemí zámku, na Staré radnici, v budově úřadu práce na Purgešově ulici a o nainstalovaný eurozámek na plošině u Zámeckého klubu.

Město už veškeré eurozámky zakoupilo, přesto přiznává, že došlo k určitému zpoždění celé akce.

„Malinko se to zadrhlo, museli jsme čekat na smlouvu, jejíž znění teď ještě projde konzultacemi přes právníky. Bohužel nezbytná smlouva přišla až v době Vánoc, kdy tady už právník nebyl. Tohle my neovlivníme, jsme odkázáni na to, kdy nám přijdou smlouvy," konstatoval tiskový mluvčí Městského úřadu Hranice Petr Bakovský. Pokud tedy nenastanou žádné další komplikace, mělo by se přistoupit k instalaci během příštího týdne.

Mezi lidmi s handicapem přitom v minulosti kvůli omezenému počtu míst s eurozámkem panovala značná rozladěnost. Pokud se totiž takový člověk nevyskytoval v blízkosti parku, cestu na okraj města jen kvůli vstupu na toalety přes euroklíč zpravidla neabsolvoval.

Zdravotně postižení lidé mohou využít euroklíč v různých městech, která tuto možnost nabízejí. V Hranicích si v průběhu letní sezony mohou euroklíč půjčit i turisté, čímž se nabídka rozšiřuje.