Předmět, který zamoření objektu způsobil, se ale hasičům dlouho nepodařilo nalézt. „Někdo zřejmě vhodil neznámý předmět do chodby domu. Důkladně jsme objekt prohledali, ale nic nenašli,“ řekl asi dvacet minut po příjezdu jeden ze zasahujících policistů.

Na místo byly podle jeho slov přivolány čtyři hasičské jednotky z Přerova. Profesionálové postupně procházeli celou budovu a pomáhali s evakuací osob. „Provedli jsme také odvětrání všech prostor v zakouřeném domě,“ popsal velitel zásahu Radovan Jemelík.

Na ulici před domem zůstaly stát ženy s malými dětmi v pyžamech a Romové měli strach v očích. „Seděli jsme venku a najednou viděli hustý dým. Strašně jsme se lekli a nejdřív si mysleli, že dům hoří,“ vylíčila své pocity jedna ze zdejších obyvatelek Nikola Girgová.

Podle jejích slov mají teď místní obavy. „Nejdřív říkali, že hoří půda. Teď to ale vypadá, že je to proti nám. Nevíme, kdo to udělal a proč,“ řekl jiný z místních.

Přerovští hasiči ten večer vyjížděli ještě k jednomu zásahu na Jižní čtvrť. I zde žijí Romové, policisté ale nechtěli spekulovat, zda spolu obě události souvisejí.

„Na místo dorazily na základě telefonátu od oznamovatele čtyři jednotky. Někdo nám volal, že vidí plameny na střeše, ale o po příjezdu na místo se tato informace nepotvrdila. Časové rozmezí mezi oběma událostmi bylo asi dvacet minut,“ uvedl operační důstojník přerovských hasičů.