Slavnosti na farmě ZdeňkaPODROBNÝ PROGRAM

Na tamní Farmě Zdeňka totiž chystají slavnosti a široká veřejnost je vítána.

„Přijeďte se podívat, jak se žije na venkově a přibližte svým dětem život farmářů," láká i ministr zemědělství Marian Jurečka, který se akce osobně zúčastní.

Farma Zdeňka se do cyklu farmářských slavností zapojila na popud ministerstva zemědělství.

„Chceme, aby lidé poznali život na venkově," říká manažerka a jednatelka mlékárny Farmy Zdeňka Lucie Andrýsková a zároveň dodává, že pro jejich farmu je to první veřejná akce.

Kulinářská show a zookoutek

Program slavností je sestavený tak, aby zaujal dospělé i děti.

„Musíme děti vychovávat tak, aby věděly, že nic nepadá z nebes samo, bez práce. Chceme, aby se u nás lidé pobavili, podívali se na chod farmy zblízka a dobře se najedli," doplňuje Lucie Andrýsková s tím, že akcí chtějí podpořit opravdové farmáře.

„Nebudeme nabízet žádný trhovecký prodej. Sortiment bude různý, ale bude se týkat jen jídla, žádné ponožky nebo řemesla," upozorňuje Lucie Andrýsková.

Kromě ochutnávky regionálních potravin se příchozí mohou těšit na jarmark, kulinářskou show i zookoutek.

Pro malé i velké návštěvníky jsou připraveny kvízy a zábavné hry.

Na simulátoru si mohou vyzkoušet, jak se dojí kráva, zastřílet si z luku nebo se pustit do vrhání lasa.

Život na venkově

Farmářské slavnosti se během léta uskuteční ještě na dalších čtyřech farmách v České republice.

„Chceme těmito akcemi podpořit zájem mladých rodin o tradice a venkov, namísto trávení volného času v obchodních centrech nebo u počítačů," říká ministr zemědělství Marian Jurečka, který má k farmaření blízký vztah a prvních slavností se v sobotu osobně zúčastní.

„Pocházím nedaleko odsud, farmařím na rodinném statku v Rokytnici. Farmu Zdeňka, stejně jako další v kraji, samozřejmě dobře znám," podotýká.

Akce, kterou pořádá ministerstvo zemědělství ve spolupráci s Asociací soukromého zemědělství ČR začíná v sobotu od 10 hodin a vstup je zdarma.

Více informací zájemci najdou na internetových stránkách www.farmarskeslavnosti.cz.