Začněme hned letním kinem, které potěší snad každého. Podívat se na velké plátno, kde se promítá film pod širým nebem, je k nezaplacení. Proto si Městská kulturní zařízení připravila mnoho filmových novinek, které byly k vidění po celé léto. Letní kino navíc prodlužuje a program připravilo i na září.

Těšit se tak můžete na Strážce galaxie 2 (30. 8.), Temnou věž (31. 8.), Hurvínka a kouzelné muzeum (1. 9.), Loganovy parťáky (2. 9.) a mnoho dalších filmů, které naleznete na plakátě nebo na webových stránkách městských kulturních zařízení.

Pro děti i dospělé

Milovníky dobrého jídla, pití i hudby zajisté potěší Hustopečské dny, které se konají od 25. do 27. srpna a každý den nabídnou bohatý program. V pátek v 16 hodin započne Velká nanuková show určená hlavně pro děti a následně se zabaví i dospělí poslechem kapel Limetal a AC/DC revival.

V sobotu se projde slavnostním průvodem a vystoupí Kristina, Brazil magic show nebo TNT z Příbora. Poslední, nedělní dopoledne zahájí slavnostní mše svatá a dále návštěvníci uvidí Sivickou kapelu nebo vystoupení s frískými koňmi. Odpoledni budou kralovat na pódiu Věra Martinová i kapela Jelen.

Neděle 27. srpna ale přinese i Prázdninování v hranickém parku Čs. legií. Akce pro celou rodinu nabídne vystoupení F-dur Jazzband, Abraka muziky a zazpívají vítězové soutěže Pop Nota 2017. Na závěr zahrají lidové písničky, ale i ty nejnovější hity členové kapely Medicimbal.

Poslední srpnový den nakonec potěší milovníky historie a vojenství komentovanou prohlídkou o historii bývalých vojenských ústavů. Ta proběhne ve čtvrtek 31. srpna od 13.45 v Turistickém informačním centru na zámku.

Festivaly na závěr

Rockeři a metalové nátury uvítají revivalový festival Rock Drey Fest s mnoha kapelami, které zahrají oblíbené hity světových skupin. Objeví se třeba Rammstein revival, AC/DC revival nebo Iron Maiden revival. Akce se koná 26. srpna v letním kině Hranice od 14 hodiny.

Další heavy metalový festival Stormy Fest pak nabídne místní část Bělotína – Kunčice. V areálu fotbalového hřiště zahrají v sobotu 2. září od 14. hodin kapely jako Hazydecay, Stormyflight, Cocaine party nebo Inhibitor. Za cenu 100 korun na osobu tak dostanete pořádnou nálož tvrdé muziky.