Letiště festival, je sice na českém festivalovém poli ještě nováčkem, letošní druhý ročník, však nabídne spoustu hvězdných vystoupení.

Organizátoři si připravili pro návštěvníky koktejl mísící jak známá jména, tak nadějné talenty, které teprve čekají na své objevení.

Letiště 2015
PROGRAM 

„Jako jeden z hlavních hostů se představí špička českého hip-hopu Prago Union. Fast Food Orchestra přijedou rozhýbat a rozskákat posluchače svým jedinečným ska reggae stylem a hranický rodák, hudební producent a zpěvák v jedné osobě Boris Carloff u nás představí svou tvorbu pohybující se na hranici elektro hudby, jazzu a rocku," láká ředitel festivalu Matěj Černý.

Ze zahraničí pak do Hranic přijedou polští The Esthetics, do značné míry inspirováni hudbou 60. let a slovenští Fallgrapp.

„Návštěvníci se mimo jiné mohou těšit i na výběr mladých kapel, které se zatím nepyšní zvučným jménem, ale kompenzují to nadšením a talentem," pokračoval ředitel akce.

Filmy, dobroty, adrenalin

Poznamenal, že při festival sází především na odlišení od spousty hudebních festivalů v Čechách a na Moravě.

„Důležitou součástí našeho festivalu, proto tvoří doprovodný program, který by sám programově vydal na samostatný festival," popisuje programovou stránku festivalu Matěj Černý.

Pro návštěvníky je kromě hudebního programu připravená i filmová stage, kde jsou na programu filmové lahůdky jako například výběr nejlepších kraťasů ze slovenského festivalu Fest Anča.

„Součástí každého festivalu je samozřejmě i občerstvení a tady to chceme u návštěvníků vyhrát pomocí kuchařské stage, kde mistři kuchaři ukáží, že samotná příprava pokrmů může být pořádná show," doplňuje ředitel festivalu.

Na své si ale přijdou i milovníci adrenalinové zábavy. Pro ně bude připraven BMX Freestyle workshop a své kousky přijedou ukázat i místní parkouristé.

Jednodenní vstupné v předprodeji stojí 250 korun, na místě pak 300. Dvoudenní vstupné je za 400 korun a v na místě za 500 korun.

Více informací zájemci najdou na www.letistefest.cz

Běh proti bariérám

Festival Letiště spolu s neziskovkou Tom Help boří bariéry.

Pro návštěvníky si v pátek 14. a sobotu 15. srpna připravili unikátní společný projekt BarierRun neboli běh na podporu všech, kteří se potýkají každý den s bariérami.

„Poběží se areálem drahotušského letiště a zúčastnit se mohou, jak účastníci festivalu, tak ti, kteří si chtějí jen zasportovat. Je to pětikilometrový závod a trasu by měli zvládnout běžci i neběžci," sdělil Tomáš Plesník z organizace Tom Help, která se snaží podporovat tělesně postižené, pořádá besedy nebo třeba poskytuje i poradenství.

Zápis závodníků bude možný po celou dobu festivalu. V pátek 14. srpna do 22 hodin a v sobotu 15. srpna od 11 hodin.

Samotný závod pak odstartuje v sobotu ve 12 hodin. Všichni účastníci budou odměněni upomínkovým tričkem a balíčkem. Na první tři pak čekají hodnotné ceny.

Cena registrace se bude odvíjet podle toho, zda se běžci účastní pouze závodu nebo i festivalu.

Při koupi dvoudenního vstupu na festival tak závodník zaplatí sto korun, při koupi vstupu na jeden den si může zakoupit balíček 200+200 korun.

Ti, kteří na letiště zamíří jen podpořit dobrou věc, zaplatí 200 korun. Vstupenky si lze zakoupit online nebo v Turistickém informačním centu v zámku.