Pestrá nabídka účinkujících kapel přilákala na pět set lidí, kteří si pod širým nebem poslechli folk v podání skupiny Freďáci, velký aplaus a další nové příznivce získal oblíbený dechový orchestr ZUŠ Lipník nad Bečvou Leopardi a příjemnou atmosféru navodili také Zora Jandová a Zdeněk Merta, který ve Veselíčku jako dítě pobýval.

Merta s Jandovou se představili také se svou dcerou Ester. Milým zpestřením bylo „myší vystoupení“ dětí z místní mateřské školy.

Country kapela Šediváci v podvečer přilákala posluchače na taneční parket a z festivalu se rázem až do nočních hodin stal country bál.

„Díky několika sponzorům z regionu, dotaci Olomouckého kraje a obce Veselíčko se podařilo festival jednak finančně utáhnout, přilákat kapely a interprety, kteří mají k obci blízký vztah, ale také spoustu lidí, a ti už budou vědět, že začátkem prázdnin se ve Veselíčku koná festival,“ uvedl Tomáš Šulák z občanského sdružení Záhoří.

„Takový zájem lidí jsme opravdu nečekali. Největší radost nám udělalo to, že lidé zůstali navzdory velké průtrži mračen,“ řekla Julie Zendulková, předsedkyně sdružení.

„Poslouchat živou hudbu na venkovním prostranství patří k létu. Věříme, že se tato akce stává pro spoustu lidí novou tradicí a že se nám podaří do budoucna přilákat i další hudební formace, jako je cimbálovka či klasická dechovka. Aby byl festival žánrově ještě pestřejší,“ uzavřela Zendulková druhý ročník festivalu.

(šum)