Ten každoročně organizuje největší mezinárodní sdružení dobrovolných organizací na ochranu ptactva BirdLife International. Festival se poprvé konal v roce 1993. Součástí akcí budou vycházky za opeřenci, výstava a celodenní program pro rodiny s dětmi.

Nevšední zážitky slibují pořadatelé účastníkům exkurzí v Tovačově a v Záhlinicích na Kroměřížsku. Výprava na tovačovské rybníky se koná v sobotu 6. října, sraz je u místních sádek v 7.30 hodin.

Ve stejný den bude připraven také takzvaný Ptačí den v přerovské Ornitologické stanici. „Během dne budou připraveny soutěže pro rodiny s dětmi venku i uvnitř budovy, promítání filmů, komentovaná prohlídka stanice a ukázka odchytu a kroužkování ptáků,“ upřesnil Zdeněk Vermouzek, vedoucí Ornitologické stanice v Přerově.

Součástí akcí u příležitosti letošního Evropského festivalu ptactva je i výstava s názvem Opeřené múzy. Její vernisáž se uskuteční v sobotu 6. října v 17 hodin na zámku v Přerově. Na výstavě bude zastoupeno sedm autorů, kteří tvoří špičku této oblasti výtvarného umění u nás.

Milovníkům a znalcům přírody jsou jejich ilustrace důvěrně známé z řady přírodovědných publikací. „Výstava a vernisáž jsou jedinečnou příležitostí k setkání s originálními výtvarnými díly i se samotnými umělci,“ řekl závěrem Zdeněk Vermouzek.

PŘEČTĚTE SI DALŠÍ ZPRÁVY Z HRANICKA

Moje HranickoSportKulturaPodnikáníČerná kronika