Třída 4. B Olgy Dřímalové pracovala usilovně půl roku na projektu, který sklidil od rodičů i mladých herců veliký úspěch.

„Měli jsme tři témata, nakonec třída odhlasovala téma zaměřené na všechna zadané společenství, kterými byly voda, louka, les a pole, a podle toho jsme natočili film Jak si štěňátko našlo kamarády,“ uvedla Olga Dřímalová.

Ta se podílela na filmu režírováním, dramaturgií a zpracováním textu. Žáci se na své role urputně připravovali. V rámci přírodovědy se učili o všech živočiších, v literatuře naopak vytvořili scénář.

„Je to naše prvotina, pracovala na tom celá třída a maminky vyrobily kostýmy,“ pokračovala Dřímalová. Na začátku premiérového promítání ocenila třídní učitelka rodiče diplomy za tvorbu kostýmů, poté následovalo předávání „Olajzů“ namísto Oscarů, jak už to ve světě stříbrného plátna bývá.

Hlavní postavu ztvárnila nadaná herečka Kristýnka Kelarová. Ta se v roli štěňátka seznámila postupně se všemi různými živočichy, které hráli její spolužáci.

Film se nesl ve vtipném, ale zároveň i poučném duchu. „Natáčení bylo moc hezké. Přála bych si, aby se něco podobného natočilo znovu. S hraním už nějaké zkušenosti mám, vystupovala jsem například na besídkách a podobně,“ svěřila se představitelka hlavní role Kristýnka Kelarová.

Na závěr od třídní učitelky zazněla slova, ze kterých bylo cítit smutek z loučení se třídou. „Já dětmi žiji. Je to úžasná třída a celý rok pracujeme jako kolektiv. Bohužel, tento rok byl náš poslední. Budou mi vážně moc chybět,“ posteskla Dřímalová.

Nikola Helísková