Jedna z nejzajímavějších osobností českého filmu dodnes svou tvorbou inspiruje tvůrce po celém světě.

„I my jsme se s radostí nechali zlákat a zveme všechny na interaktivní sobotu naplněnou pestrým filmovým programem,“ uvedla jedna z organizátorek a provozovatelka Komunitního a kulturního prostoru Karnola Marka Vařeka.

Skvělý scénárista a filmový režisér Jiří Brdečka se podepsal pod řadu legendárních snímků české kinematografie. K těm nejznámějším patří Limonádový Joe, Adéla ještě nevečeřela, Císařův pekař a Pekařův císař nebo Tajemství hradu v Karpatech.

Filmový den v Karnole začíná už v devět hodin ráno. Sobotní dopoledne je určeno především pro děti a mládež. Čeká na ně tvůrčí kurz filmového triku pod dohledem profesionálního animátora.

„Naučí se kouzlit před kamerou za pomocí starého filmového triku a efektu, vytvoří krátký příběh a součástí programu bude také promítání výsledků této tvorby,“ přiblížila Marka Vařeka.

Odpolední program začne ve 14 hodin pásmem filmů pro děti. Krátké filmy Jiřího Brdečky a současných tvůrců budou k vidění od 15.30 hodin.

„Na náš filmový den přijede dcera Jiřího Brdečky spisovatelka, scenáristka a filmová publicistka Tereza Brdečková a jeho filmy uvede osobně,“ prozradila Marka Vařeka. Dcera Jiřího Brdečky Tereza je autorkou scénáře dokumentárního filmu Universum Brdečka, který vznikl vloni u příležitosti jeho stých narozenin, jež by oslavil na Štědrý den.

Pro ty, koho zajímá, jak se dělaly filmové triky před sto lety s pomocí černého sametu, zrcadel nebo malováním na sklo a jak se dělají dnes pomocí počítačů, je určen podvečerní program s názvem Filmový trik a začíná v 18.30 hodin.
Předprodej vstupenek v je v TIC Hranice nebo po domluvě přes zprávu v Karnole.

Program

9.00 – 13.00 Workshop filmového triku pro děti a mládež pod dohledem profesionálního animátora (doporučený věk 6 - 13 let)

14.00 – 15.00 Pásmo filmů pro děti (Jiří Brdečka/současná tvorba)

15.30 – 17.30 Krátké filmy Jiřího Brdečky a současných tvůrců. Promluví spisovatelka, scenáristka a filmová publicistka Tereza Brdečková, dcera Jiřího Brdečky.

18.00 – 19.30 Filmový trik - od dob vzniku až po digitální současnost (přednáška trikového specialisty Borise Masníka)

VSTUP
Workshop 80 Kč (nutná registrace - do FB zprávy nebo na karnola.hranice@gmail.com).
Vstup na jednotlivé bloky (pásmo filmů/přednáška) 60 Kč