Děvčata však ještě předtím čekalo týdenní soustředění. To snad pro ně byla největší odměna za úspěchy dosažené v předcházejících kolech.

Ubytování, strava, kulturní a sportovní program, péče vizážistek, péče „náhradních maminek“, jak je trefně nazvala děvčata, to vše zdarma a k tomu balík zážitků a kopa smíchu.

Celý nádherný týden vyvrcholil v sobotu odpoledne v jičínském divadle. Finálovým programem provázela dvojice Jana Plodková a Jirka Mádl, který svou přítomností i během soustředění rozdával humor a svůj jedinečný úsměv.

Mezi jednotlivými disciplínami vystoupila celá plejáda známých zpěváků a herců: Věra Špinarová, Bohuš Josef, Miro Žbirka, Jan Révai, Michaela Kakáčová - ředitelka České miss, Lucie Hadašová - česká miss 2007 a další.

Děvčata se nejvíc zapotila při jednominutovém rozhovoru na vylosované téma, když pak bravurně zvládly své volné disciplíny a aerobic, čekali všichni na výsledky.

Když pak všechny dívky nastoupily na závěrečné vyhlášení v překrásných večerních šatech, v nikom by se krve nedořezal.

Když pak byla jako Dívka Talent 2008 vyhlášena Monika Beránková a jako Dívka Glamour Kristýna Zinráková, propukla mezi jejich příznivci velká radost.

Dívky si odvezly z celostátního kola nejen korunky, šerpy a hodnotné dary.

Ke krásným zažitkům a spoustě nových lidí z této vrtkavé branže si děvčata odvezla kontakty od modelingových firem, Kristýna Zinráková jako součást ceny také tříletý kontrakt modelingové agentury Glamour Praha.