Krajské kolo se konalo během předminulého víkendu v Mikulově. Veronika Žaganová se mezi konkurencí dalších sedmi dívek z celé Moravy neztratila.

„Verča získala titul Dívka publika a celkové čtvrté místo. To sice na postup do celostátního kola v Jičíně nestačí, ale i tak je to velký úspěch,“ zhodnotila ředitelka Domu dětí a mládeže v Hranicích Blanka Šturalová.

Jak dále připomněla, do celostátního kola vloni postoupily hned dvě dívky z Hranicka. Krajské kolo Dívky roku v Mikulově probíhalo podobně jako v Hranicích. K běžným soutěžním disciplínám však přibyl obávaný rozhovor s moderátorem.

„Bylo to těžké a byla jsem hodně nervózní, ale nakonec jsem to celkem zvládla,“ řekla Veronika, která do budoucna chce pokračovat ve své úspěšné kariéře modelky. „Rodiče byli překvapení z mého úspěchu a ostatní holky z Hranic mi pak gratulovaly. Připravovaly jsme se společně celkem narychlo,“ podotkla soutěžící.

Do Mikulova společně s Veronikou Žaganovou postoupily také další dvě dívky z Hranic, Kristýna Šímová a Nikola Machačová. Letos však Hranice svou mladou talentovanou modelku v celostátním kole v Jičíně mít nebudou.

Podívejte se na volbu Dívky roku 2009 v Hranicích