Lidé, kteří se na úřad chystají, by neměli váhat – poslední den se totiž z pokladny tvoří zpravidla hodně dlouhá fronta.

„Od začátku příštího týdne až do 31. března máme rozšířenou otvírací dobu – od osmi do osmnácti hodin. Lidé se k nám navíc dostanou i v sobotu 27. března, a to od osmi do dvanácti,“ sdělila zástupkyně ředitele Finančního úřadu Přerov Lenka Rumplíková.

Ne každý z těchto dnů budou ale zájemci moci zároveň zaplatit daň na pokladně.

„Ta bude příští týden otevřená v pondělí a ve středu od osmi do dvanácti a poté od třinácti do 15.45,“ uvedla Rumplíková. Poslední tři březnové dny – včetně úterka – budou moci lidé na pokladně platit ještě o hodinu déle, do 16.45.

Všichni, kdo se na finanční úřad chystají, by měli přijít nejpozději příští týden. Zatímco nyní je totiž úředníci stačí obsloužit bez čekání, na konci března je tomu jinak.

„Poslední dva tři dny se tvoří fronty na pokladně, zatočená řada jde často až před budovu a čekání je pak třeba půlhodinové,“ dodala zástupkyně ředitele.

V některých případech mohou ale lidé daňové přiznání podat i později.

„Komu zpracovává a podává přiznání daňový poradce, pro toho platí prodloužená lhůta do 30. června. Nicméně do 31. března musí finančnímu úřadu doručit plnou moc, kterou dává svému poradci,“ vysvětlila přerovská daňová poradkyně Marta Buršíková.

Lidé z Kojetína kvůli daňovému přiznání do Přerova jezdit nemusí. 29. a 31. března přijedou totiž úředníci za nimi. V tyto dny jim lidé mohou přiznání k dani z příjmů odevzdat od 8 do 17 hodin.

„Bude to v zasedací místnosti v přízemí městského úřadu na náměstí,“ upřesnila Rumplíková.

Podobně tomu je i v Lipníku nad Bečvou, kam zase míří hraničtí úředníci. Příští a následující týden zde bude kancelář finančního úřadu otevřena v pondělí a ve středu od 8 do 16 hodin.

„Lidé nás najdou v kanceláři číslo 32 na Městském úřadě na náměstí T.G.M.,“ sdělila ředitelka hranického finančního úřadu Dalma Dočekalová.

V Hranicích je od 22. března finanční úřad otevřený ve stejnou dobu jako v Přerově. Narozdíl od Přerova je ale pokladna v Hranicích otevřená jen do 15.45 i 29. a 30. března, naopak 31. března má až do 18 hodin.