Historie hranické kopané sahá do roku 1919. Od místních fotbalových začátků tak letos uplyne již sto let.

„K tomuto důležitému jubileu přichystalo muzeum jedinečnou výstavu, která mapuje historii hranické kopané od založení až po současnost. K vidění je tak velké množství historických fotografií zachycujících sestavy hranických týmů, mistrovské zápasy a další fotbalové dění,“ nastínil kurátor výstavy Marek Suchánek.

Návštěvníci muzea se mohou těšit také na „retro“ fotbalové vybavení. „Raritou výstavy je historický míč z třicátých let minulého století. Máme zde také starou zdravotnickou brašnu či poháry, které Hraničtí vyhráli za své fotbalové výkony,“ prozradil kurátor.

Autoři výstavy nezapomněli ani na úspěchy místních hráčů mimo Hranice. „Ozdobou jsou ligové dresy, kopačky a rukavice hranických odchovanců, kteří se dostali do první české ligy či do zahraničních soutěží,“ vyzdvihl Marek Suchánek.
Výstava na Staré radnici potrvá až do 5. května. Část expozice poté využije místní oddíl SK Hranice při velkolepých červnových oslavách. Ty jsou naplánovány na sobotu 15. června.

V areálu SK Hranice bude pro návštěvníky připraven celodenní sportovní i kulturní program. V exhibičních fotbalových zápasech se představí současní i bývalý hráči SK Hranice, kteří se utkají s týmem známých osobností i výběrem partnerského města Konstancin – Jeziorna.

„Zvučná hudební jména, která na oslavách vystoupí, budeme teprve postupně zveřejňovat,“ řekl ke kulturní části programu předseda SK Hranice Daniel Vitonský.

S návštěvou stadionu ale nemusí fanoušci otálet až do června. Již 17. března zde hraničtí fotbalisté odehrají první zápas jarní části divizní soutěže proti Šumperku.