Na hřišti se líbí fotbalistkám, pod hřištěm zase krtkům.

Na první pohled úsměvný, avšak na druhý pohled opravdu nepříjemný problém, který by býškovickým fotbalistkám v nejhorším případě mohl způsobit komplikace v Hanácké lize malé kopané, v níž nastupují.

Problém s krtky byl na hřišti však i v předešlých letech, a podle starosty obce se všechno nějakým způsobem vždy vyřešilo.

„Muži již v obci nehrají. Ženy hrají první ligu Hanácké kopané, ve které se hraje turnajovým způsobem. To znamená, že na našem hřišti se za to jaro bude hrát asi tak dvakrát. Kromě toho ženy hrají na hřišti menších rozměrů, a to když se nalajnuje, tak to jakž takž vychází, protože hromádky nejsou úplně po celém hřišti," objasnil situaci starosta Býškovic Ladislav Lesák.

„Je tam možná dvě stě padesát až tři sta hromádek. Máme objednány plašiče, tak je zkusíme nainstalovat a uvidíme. V loňském roce jsme se snažili hodně hnojit a maximálně povrch odplevelit. Tím jsme chtěli docílit toho, že pro krtky bude v půdě méně potravy a oni tak přesídlí jinam. To se podařilo, avšak nyní jsou zase zpět. Tahle zvířata se ráda vracejí. Nicméně letos je krtinců méně než minulou zimu," doplnil.

„Dokud se krtků nějakým způsobem nezbavíme tak problémy s hřištěm zkrátka budou. Trávník máme nádherný, ale bohužel tímto je ničený. V budoucnu, pokud se nám krtky konečně podaří vypudit, bychom rádi hřiště nabídli nějakému mužskému týmu z okolních vesnic. Po zániku býškovického týmu by byla škoda, kdyby hřiště zůstávalo takto nevyužito," zakončil starosta, který sám mužský tým dlouhá léta vedl a dokonce jej ze čtvrté IV. třídy dotáhl až do I. B třídy.

David Král