Na konci července se totiž v Ústí uskuteční velký fotbalový turnaj. Výtěžek ze sportovní akce, kterou pořádá hranická organizace Tom Help, poputuje na podporu přerovského aktivačního centra Jsme tady.

Tradiční fotbalový turnaj v sobotu 28. července v Ústí nečekejte. Na Uher Street Cupu se bude hrát podle pouličních pravidel.

„Turnaj je koncipován pro 24 týmů. Zatím se zaregistrovalo 15 družstev, takže je stále možnost se přihlásit. Bude se hrát 4+1 na betonu i na trávě s mantinely, aby to odpovídalo stylu pouličního fotbalu. Uvažujeme také o tom, že by měla každá hrací plocha jiné rozměry," prozradil zakladatel Tom Help a organizátor akce Tomáš Plesník.

Podle něj se mohou hráči těšit na špičkové podmínky.

„Čtyři profesionální hřiště, dvě betonová a dvě travnatá, vytvoří firma Uher, která vyráběla třeba i treninkový areál pro londýnskou Chelsea. Příslibem efektní podívané by pak měly být vyřazovací zápasy, které se odehrají za umělého osvětlení," přiblížil Tomáš Plesník.

Organizační tým však nemyslí jen na hráče, ale také na ostatní návštěvníky.

„Připravujeme například nafukovací branku, nafukovací skákací balón pro děti nebo zorbingový fotbal. Rádi bychom také znovu přinesli některé atrakce, které byly k vidění na Pokoř své Hranice. To je aktuálně v jednání," popsal Tomáš Plesník a pokračoval.

"Co je však už teď jisté je celodenní hudební podkres a závěrečná afterparty v režii dua Double You," doplnil organizátor.

Výtěžek pomůže aktivačnímu centru

V Ústeckém sportovním areálu ale nepůjde jen o fotbal a zábavu. Výtěžek z turnaje poputuje na pomoc aktivačnímu centru Jsme tady v Přerově.

„Peníze se budou vybírat několika způsoby. Jednak zpoplatněním zmíněných atrakcí, jednak ze startovného týmů, a pak také ze zisku baru, který zde vytvoří restaurace Archa, a z prodeje občerstvení, které zajistí Hotel Centrum,“ řekl Tomáš Plesník. Návštěvníci budou moci přispět také do kasiček rozmístěných v areálu.

Všichni organizátoři a pomocníci přislíbili svou účast bez nároku na odměnu.

„Centrum Jsme tady využije peníze k dokončení rehabilitační místnosti a samozřejmě také na chod celého centra," upřesnil Tomáš Plesník.

Obecně prospěšná organizace Jsme tady pomáhá s celoživotním rozvojem tělesně i mentálně postiženým osobám.

„Jedná se o denní stacionář pro lidi s kombinovaným handicapem, který pro ně zajišťuje program v průběhu celého dne. Je nám velice sympatické jakým způsobem centrum funguje, protože se zde o handicapované starají i lidé, kteří se sami musí potýkat se zdravotními obtížemi, například nevidomí," zakončil organizátor turnaje.

Kdo je Tom Help?
Spolek Tom Help v Hranicích založil Tomáš Plesník se svými přáteli. Svou činností se snaží pomáhat tělesně handicapovaným, pro které pořádají například přednášky, koncerty či natáčí instruktážní videa. Také se snaží o osvětu tématu Život s handicapem. Prozatím nejúspěšnějším projektem spolku se stala událost Kavárna ve tmě, kterou mohli zájemci v Hranicích navštívit již třikrát.