Desítky cyklistů se sešly v sobotu ráno na Šromotově náměstí v Hranicích. Po seznámení s trasou vyrazili kolem hranických viaduktů po cyklostezce přes Velkou, Lhotku a Olšovec pod hrad Puchart. Ti, kteří si mysleli, že jediným sportem, který během dne zakusí, bude cyklistika, byli na omylu. Nikdo si totiž nenechal ujít strmý půlkilometrový výšlap ke stovky let opuštěné zřícenině.

Závěrečný úsek cesty na potštátské náměstí zvládli všichni i přes táhlé stoupání na jedničku. Před místním zámkem již byly připraveny místní děti na cyklistickou soutěž zručnosti, jejíž součástí byl například slalom nebo přepravování kelímku s vodou. Uprostřed zámeckého nádvoří již byla připravena hudební skupina složená z potštátských teenagerů.

Součástí prvního cyklovýletu byla i prohlídka prostor potštátského zámku, občerstvení a sběr odpovědí na otázky v soutěžním průkazu včetně získání jednoho kontrolního razítka.

„Vypadalo to s počasím špatně, ale ráno jsem viděl, že je krásně, tak jsem se rozhodl, že pojedu. Navázal jsem tak na tradici s loňska, kdy jsem se většiny společných výletů také účastnil. Nejvíc se mi líbilo vystoupení mladé kapely a také prohlídka zámku, na kterém je každý rok něco nového,“ zhodnotil na závěr akce jeden z cyklistů.

V průběhu května, června a září jsou naplánovány další společné vyjížďky. Všichni, kdo odevzdají kompletně a správně vyplněný soutěžní průkaz, se mohou zúčastnit soutěže o cyklistické doplňky a další užitečné věci, jejíž vyhodnocení proběhne 19. září v rámci obecních hodů ve Stříteži nad Ludinou.