„Pokud sem dnes dorazí jakýkoliv návštěvník, ukážeme mu požární stanici včetně techniky,“ sdělil velitel družstva Jaroslav Ludka. K vidění byly dvě požární cisterny, jeden automobilový žebřík a rychlý zásahový vůz.

„Před budovou jsou vystavené ještě dva zásahové čluny,“ doplnil Ludka. Zájemci si mohli prohlédnout nejen vystavené vozy, ale mohli nahlédnout i do vnitřního vybavení požární stanice.

„Uvnitř se mohou podívat třeba do věže, vidět norné stěny a nebo dýchací masky,“ doplnil velitel družstva.

Spoustu věcí, jako například obleky, si mohli všichni i vyzkoušet. Zájemce o cvičné svezení na hasičské tyči ale velitel družstva odrazoval. „Po tyči sjíždí zájemci jen na vlastní nebezpečí a ještě tam pouštíme jen starší ročníky a ne děti,“ řekl Jaroslav Ludka.

Stříkání až v kasárnách

Bohužel na cvičné zásahy a zejména populární stříkání z hadic si všichni zvědavci budou muset počkat až do hranických kasáren. „Musím přiznat, že vedení nakázalo pouze ukázat požární techniku a další ukázky nechat až na každoroční předvádění do kasáren,“ informoval velitel družstva hasičů v Hranicích Jaroslav Ludka.

Největší nadšení podobné akce způsobují již tradičně u dětí. Prckové z Mateřské školy Sluníčko Plynárenská nevěděli kam se dříve dívat a kam dříve vylézt.

„To je pěkná výška a smím zahoukat,“ pokřikoval zvědavě od volantu požárního auta jeden z nich. Ani zamítavá odpověď přítomných hasičů ho nezklamala a hned jak ho sundali dolů, tak se spolu s ostatními hrnul k člunům.

Předváděcí akci přálo počasí a proto se celý pátek střídaly u hranické požární stanice nejen školy a školky, ale i další zvědavci. Všichni, kdo páteční akci propásli, si budou muset počkat zase až na další pátek třináctého. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku