„Současná výstava není naše první. Už před dvěma roky jsme jednu uspořádali, takže se dá říct, že se jedná o malou tradici,“ uvedla ředitelka školky Lenka Němčáková. Ve školce pořádají výtvarné kroužky, kde děti tvoří složitější obrazy a výtvory. Výhodou kroužků je, že učitelky zde mají větší prostor a čas na vyžití a na práci s jednotlivými dětmi.

„Jsem ráda, že vznikla pěkná dílka, se kterými se můžeme pochlubit veřejnosti a nevisí jen u nás v šatně,“ doplnila Lenka Němčáková.

Výstavu zahájila společně se starostkou města Radkou Ondriášovou. Poté už děti vystoupily se svým programem, kdy příchozím návštěvníkům zazpívaly a zahrály na hudební nástroje. „Děti vždy mají radost, že se mohou pochlubit,“ sdělila ředitelka školky. Tréma na dětech opravdu znát nebyla. Většině z nich doslova zářily oči štěstím, že rodičům i prarodičům mohou předvést, co udělaly. „Jsem rád že přišla maminka. Příště jsem půjdeme i s babičkou,“ řekl malý David.

Všichni, kdo promeškali včerejší vernisáž, nemusí smutnit, protože výstava bude na hranickém zámku k vidění až do poloviny dubna. (zem)