„Jedná se o dětský jarmark, který tradičně organizuje hranický Dům dětí a mládeže. Letos je to už pojedenácté“ přiblížila zástupkyně Domu dětí a mládeže Jana Malátková. Děti z jednotlivých organizací zde mohou představit své výrobky, utržené peníze pak míří zpět na provoz zmíněných zařízení.

„Jedná se zejména o základní a mateřské školy. Ale jsou zde i klienti například z Charity Hranice nebo Domova Větrný mlýn ve Skaličce,“ upřesnila Malátková.

Peníze, které vystavovatelé na jarmarku vydělají, jdou podle ní především na nákup vzdělávacích prostředků.

„Všechno co si každá instituce na svém stánků vydělá, tak to je jejich. Každý má svou pokladničku, kde se hromadí peníze za prodané výrobky,“ popsala Malátková. Někde byla cena pevně stanovená, jinde byly příspěvky kupujících dobrovolné.

Letos si ještě navíc každý příchozí mohl na vybraných stáncích zkusit sám vyrobit nějakou vánoční ozdobu nebo dekoraci. Jarmark měl také svůj doprovodný program, o který se starali žáci Základní umělecké školy Hranice.

„Chodím sem každý rok. Moc se mi tu líbí a pokaždé rád přispěji koupí nějakého výrobku," pochvaloval si jeden z návštěvníků Martin Vondráček z Hranic.

Spokojeni ale byli i pořadatelé.

„My se tady moc rádi setkáváme. Všichni jsme kolegové kantoři a tak si vždy hezky popovídáme. Navíc se jedná o takové zpříjemnění adventního času,“ uzavřela Jana Malátková. (zem)