Členové Kiwanis klubu, babičky z Domova seniorů (DS) Hranice i Tovačov, dámský klub seniorek Jožky Jabůrkové, pracovníci Českého červeného kříže a svazu diabetiků. Ti všichni si dali minulý pátek dostaveníčko ve velikonočně oděné galerii M+M.

„Sešli jsme se tam společně se zástupci dětského oddělení hranické nemocnice, abychom poděkovali všem zúčastněným partnerům na projektu Kiwanis Panenka a věnovali jim upomínkové dárky,“ řekla prezidentka Kiwanis klubu Hana Pytelová.

Setkání v galerii M+MK dobré pohodě zazpíval pak Dětský pěvecký sbor Taťány Jonasové, která je také členkou Kiwanis klubu, stejně jako majitelka galerie M+M Anna Musilová a také přítomný starosta města Miroslav Wildner.

„Obyvatelky domova seniorů si spolu pěkně popovídaly a dělily se o své zkušenosti s šitím panenek,“ doplnila Pytelová.

Projekt Kiwanis Panenka vznikl před pěti lety a jeho smyslem je vyrábět látkové panenky pro pacienty dětského oddělení nemocnic.

„Nejprve jsme je dodávali jen tady do Hranic, ale před třemi lety jsme je začali šít i pro děti z nemocnice v Přerově,“ vysvětlila Pytelová a dodala, že na spolupráci s přerovským dětským oddělením se velkou měrou podepsali obyvatelé domova seniorů:

„Byli u nich na návštěvě klienti z DS Tovačov, panenky se jim líbily a tak nás kontaktovali, že by je také rádi šili.“ (ka)