Pod fólii na dně venkovního bazénu začala pronikat tlaková voda, která může pocházet buď z napouštěcího zařízení nebo atrakcí. Městská společnost Ekoltes, která má koupaliště ve své správě, nechala bazén okamžitě pro zjištění závady vypustit. „Jinak by hrozilo, že se fólie poruší, roztrhne nebo odlepí,“ zdůvodnil nutnost opatření ředitel Ekoltesu Milan Vinkler.

Vážnost závady zkoumají už od pondělka odborníci z povolané firmy.

„Zřejmě budou na vině povodně. Vypadá to totiž, že se bohužel zvedla základová deska pod bazénem,“ konstatoval po prvotním ohledání místa Vinkler.

Podle něj už byly zahájeny provizorní opravy, které by mohly letošní sezonu zachránit. „Může se ale stát, že nebudou stačit,“ upozornil Vinkler.

#nahled|https://g.denik.cz/61/ac/bazen_koupaliste_plachta_dira_201007071_denik-galerie.jpg|https://g.denik.cz/61/ac/bazen_koupaliste_plachta_dira_201007071.jpg|Koupaliště v Hranicích je mimo provoz. Pod bazénem se totiž posunula základová deska a pod fólii začala pronikat voda.#

V každém případě se Ekoltes chystá ještě do konce tohoto týdne bazén napustit a od pondělí 12. července v něm opět zahájit provoz. „Pokud bude všechno fungovat jak má, bude koupaliště v provozu až do konce léta a na podzim nás čeká velká oprava,“ naznačil Vinkler, že jeho společnost čekají další nákladné investice.

Venkovní bazén byl letos otevřen 30. června – den poté, co převzal Ekoltes od dodavatelské firmy zrekonstruované šatny. Ve stejný den byl po nucené odstávce, kterou způsobily povodně, zahájen provoz také v krytém bazénu. Ten i nadále bez problémů funguje.