Stavitelé dálničního úseku mezi Lipníkem nad Bečvou a Bělotínem slíbili, že vozovky, zničené nákladními vozidly, dají znovu do pořádku. V obci Velká už tak učinili a stejně tak už dostaly nový asfaltový povrch i některé úseky na příjezdové cestě do Hranic. Stále však ještě zbývá celá řada těch, které na opravy teprve čekají.

„Ano, dostali jsme od Skansky slib, že zničené cesty opraví, ale vloni nám řekla, že jí na to nezbyly peníze,“ řekl mluvčí Hranic Petr Bakovský.

Podle něj by měly být z peněz dálničních stavitelů opraveny úseky cest od obce Velká až po kruhový objezd na třídě 1. máje v Hranicích a pak také ulice Nádražní až po odbočku k ulici Nová.

„Čekáme už jen na to, až nám Skanska sdělí termín. Zatím víme jen to, že by měla tato slíbená rekonstrukce proběhnout v první polovině letošního roku,“ uvedl Bakovský.

Podle něj by však měla společnost průběžně opravovat alespoň výtluky, které jsou nejnebezpečnější.

Jeden z nejvíce nebezpečných silničních úseků číhá na řidiče u odbočky z Hranic na Velkou

Kolega málem urval kolo

Totéž si myslí i řidiči. Ladislav Kuráň z Velké poukázal například na velmi zrádný úsek přímo na křižovatce mezi Velkou a Hranicemi. Silnice je tam v jednom místě nebezpečně kostrbatá.

„Ten úsek už byl opraven, ale jak se v tom místě ty těžké tatrovky rozjížděly, tak tam zřejmě ten asfalt shrnuly,“ myslí si Kuráň.

Největší riziko tam na řidiče čeká za šera nebo v noci.

„Kolega si tam včera ráno, když jel ještě za tmy do práce, málem urval kolo. To místo totiž není nijak vyznačeno,“ poukázal na problém pan Ladislav. Podle něj by stačilo prozatímně umístit k této zrádné překážce dopravní značku, jež by na ni upozorňovala. (ka)