Schody se lidem otevřely už v pondělí 29. srpna.

„V týdnu ale probíhaly další dokončovací práce. U paty schodiště ještě chybí jeden atypický díl, který je objednaný, ale ještě nebyl dodán. Právě toto způsobilo menší zdržení. Schody jsme už ale zpřístupnili, i když se dole budou ještě trochu upravovat,“ objasnil mluvčí hranické radnice Petr Bakovský.

Za rekonstrukci schodiště radnice místo původních sedmi set tisíc zaplatila zhruba jeden milion korun. Schody totiž byly v mnohem horším stavu, než se předpokládalo.

„Oprava byla náročnější. Dělníci museli dělat nové základy s betonáží, kterou nelze urychlit, protože musí zrát,“ vysvětlil Bakovský.

Oprava se však podle mluvčího radnice velmi povedla. „Je perfektní, že se to podařilo zvládnout přes prázdniny. Věřím, že schody budou zase dlouhá léta sloužit,“ dodal Bakovský. Souhlasí s ním i mnozí lidé, kteří schody pravidelně využívají.

„Jsem ráda, že schody jsou už opravené, protože po nich budu často chodit ze školy na oběd. Jinak bych to musela obcházet,“ řekla studentka Klára Malá z Hranic.

Iveta Podešvová