Paní Posíšilová, která je nejstarší obyvatelkou Všechovic, na svůj věk rozhodně nevypadá. Její koláče, které před lety pekla, jsou dnes pověstné v širokém okolí. Před čtyřmi lety ji ale poznamenal úraz, od kterého chodí jen s berlemi.

„Před tím nám vždycky pomáhala, obstarávala drobné zvířectvo. Teď by tu s námi musela být aspoň do sto padesáti let, abych jí to všechno, co pro nás udělala, oplatila,“ nechala se slyšet její snacha. Zároveň ale přiznala, že dvaačtyřicet let ve společné domácnosti nebylo vždycky bezproblémových.

„Někdy jsme nazlobili my ji, jindy zase ona nás,“ dodala s úsměvem. Podle slov všechovického starosty není výjimkou, že se lidé na Záhoří dožívají vysokého věku.

„Záleží to na rodině a do jisté míry také na tom, jakým způsobem ti lidé dříve žili. Neměli tolik stresu,“ uvedl Radovan Mikuš. „Paní Pospíšilová se narodila jako jedno z dvojčat, její bratr ale hned po porodu zemřel. Ona teď žije dva životy i za něj,“ doplnil zajímavost.

Jako dar k ojedinělému životnímu jubileu předal oslavenkyni zarámované její školní vysvědčení i rodný list. Celých sto let totiž prožila ve Všechovicích, ještě nedávno dokonce přišla sama na obecní úřad, aby si vyřídila nový občanský průkaz.

Největší radostí Milady Pospíšilové jsou teď její pravnoučata Sašenka a Ivánek. Stoletá občanka vůbec neposlouchá rádio, televizi sleduje jen výjimečně, ale ráda a často čte noviny a časopisy. „O dění v regionu ví díky Hranickému týdnu. Když přijedu, okamžitě mi ukazuje, co je nového,“ řekla její dcera Danuše.