Zámecká ulice spojuje v Hranicích Masarykovo a Pernštejnské náměstí. Je značně frekventovaná a mnohdy se v ní tvoří kolony. Jednou z jejich příčin je nový sloupek. Stojí přímo před vchodem do videopůjčovny.

„Nechali jsme ho tam umístit proto, aby z ní někdo nevběhl rovnou pod kola,“ zdůvodnil nové opatření tiskový mluvčí města Hranic Petr Bakovský.

Tvoří se kolony

V době, kdy parkuje u sloupku vozidlo zásobování, se často stává, že se za ním tvoří kolony.

„Je pravda, že auta tam manévrují, jak se dá. Když se dodávka nebo avia postaví nešikovně, musejí ostatní řidiči počkat, až zase odjedou, aby kolem sloupku projeli,“ připustil mluvčí Petr Bakovský, že město o problému ví.

„A není to jen otázka jednoho sloupku. Těch problémových míst je kolem náměstí víc,“ dodal.

Stejné zkušenosti mají i řidiči.

„Ty sloupky nejsou zrovna šťastně vyřešeny,“ myslí si například Radim Pajdla z Kelče. „Strašně zúžují vozovku,“ zdůvodnil svůj názor.

Málem boural i autobusKlikněte pro zvětšení

„Nedávno jsem jela autobusem MHD a ten měl co dělat, aby to kolem těch sloupků vytočil,“ podělila se o své zkušenosti Markéta Pavelková z Hranic.

„Já sama přes náměstí moc často nejezdím, protože je to tam samá překážka. Raději si to vždycky objedu okolními ulicemi,“ dodala.

Přesně o to ovšem radnici šlo, když nechala projektovat novou podobu náměstí. Odklonit z něj dopravu. „Upřímně řečeno, centrum města není stavěno pro auta,“ potvrdil Bakovský.

„Do budoucna se počítá s tím, že by z hranického náměstí byla pěší zóna,“ vysvětlil už dříve starosta města Miroslav Wildner. Ten již jednou sklízel kritiku za sloupky u náměstí, tenkrát ale v ulici Svatoplukově. Tamní obchodníci se mu tehdy snažili vysvětlit, že v době zásobování nastanou v ulici problémy s nedostatkem místa. Teď se jejich obavy naplnily.