Celá akce se konala na samém konci vesnice Podhoří, přímo na zahradě pana pořadatele. Po celou dobu soutěživého zápolení nechybělo voňavé občerstvení, oheň pro rozehřívání zkřehlých fanoušků, ani doprovodný program pro všechny zúčastněné.

„První ročník soutěže se odehrál před devíti lety a letos pořádáme 6. ročník. To z toho důvodu, že předchozí dva roky nabyl na takovouto aktivitu dostatek sněhu, "prozradil organizátor a pořadatel akce Vladimír Proček.

Soutěžící se na pomyslnou leteckou pláň sjeli v sobotních ranních hodinách z opravdu širokého okolí. Nechyběli tady zástupci z Karlových varů, Svitav či ze Zlína.

"Nápad, vytvořit si sněholety přišel v, pro pilota, mrtvém období. Přes zimu, kdy se nedá létat na motorovém padáku jsem z něj vyjmul pohonnou jednotku, doma sehnal staré lyže, nějaké sedátko a sněholet byl na světě. Jsem takový jeho malý vynálezce. Všichni soutěžící si sněholet z devadesáti procent dělali sami,“ dodal Proček.

Letos se na startovní čáru postavilo deset účastníků, kteří soutěžili hned v několika disciplínách. Jízda na přesnou vzdálenost 799 m za pomoci JPS, sprint, přesnost přistání a střelba z pinebalových pistolí do terče a na závěr nechyběla královská jízda všech zúčastněných.

„Nejsem jenom soutěžícím, ale také velice dobrým kamarádem Vládi. Létali jsme spolu motorovým padákem až v Nepálu. Dnes už jsem při soutěži pokořil všechny fyzikální zákony a svůj sněholet jsem převrátil,“ řekl se smíchem Zdeněk Andrlík z Českomoravské vrchoviny.