„My slavíme rádi. Myslím, že je třeba užívat si tato jubilea. Oslavy jsou třídenní, což se může zdát jako dlouhá doba, ale naštěstí máme po víkendu pár dnů volna na zotavení,“ řekl organizátor akce Jaromír Vozák.

Lidé se tak i v neděli sešli v kulturním domě, aby oslavili kulaté výročí.

„Bavíme se, neděle už je sice trochu slabší, těch lidé je méně, ale pořád je co dělat,“ shodli se obyvatelé Skaličky.

V pátek začaly oslavou dětského dne. Kvůli počasí musel být program přesunutý do kulturního domu, i tak se tam sešlo více jak šedesát dětí. „Pro děti jsme nachytali asi patnáct kratších her. Děti plnily úkoly a dostávaly za odměnu jojo s logem Sokola a čokoládky,“ popsal páteční program Vozák.

Sobota byla věnována především sportu. Po celý den probíhaly fotbalové zápasy a turnaje. Hlavní částí programu byl turnaj čtyř obcí v kategorii dospělých. „Poprvé v historii v turnaji vyhrála Skalička. Druhá byla Kelč, třetí Černotín a poslední byly Opatovice,“ radoval se z výsledku Vozák.

Fotbalové odpoledne pokračovalo pro diváky atraktivním soubojem mezi ženskou jedenáctkou a starými pány.

„Těm nejstarším fotbalistům je kolem šedesáti let. Téměř všichni byli místní, ale přišli si zahrát i ti, kteří hrávali za Skaličku dřív,“ vysvětlil Vozák. Další zápasy sehráli žáci a nakonec týmy bývalých hráčů Skaličky a příznivců fotbalu.

Lákadlem se stal vyhlídkový jeřáb

Po celý den se návštěvníci mohli bavit i na doplňkových atrakcích. Největší úspěch měl vyhlídkový jeřáb, který vyvážel zájemce do výšky sedmdesáti metrů.

„Museli jsme obsluhu jeřábu přemlouvat, aby tady zůstali déle. Nakonec odjížděli až kolem půl sedmé večer, přičemž neustále u jeřábu byla fronta. Byl jsem nahoře a ten pohled na okolí byl úžasný,“ řekl Vozák.

Z dalších atrakcí mohly děti využít skákací hrad nebo jízdu na koních. Ti byli ve Skaličce jen tři hodiny. Pro milovníky adrenalinu si pak pořadatelé připravili ježdění na čtyřkolkách.

„Původně se mělo jezdit na našem hřišti, ale to bylo kvůli dešťům promáčené, tak jsme čtyřkolky přesunuli do areálu místního družstva,“ popsal Vozák komplikace, které způsobil déšť.

V sobotu večer pokračoval program taneční zábavou, na které zahrála kapela TakzatruP.

Nedělní den byl podobně jako ten páteční velmi ovlivněn deštivým počasím. „Museli jsme zrušit slavnostní průvod obcí a celý odpolední program jsme posunuli na později. Lidem se kvůli dešti nechtělo z domu, ale večer je to vždycky lepší,“ řekl Vozák. V neděli vystoupili v kulturním domě děti ze Skaličky, na které navázalo představení břišních tanců a akční skupiny cvičenců Sokola.

Po celé odpoledne až do večera hrála k poslechu i tanci Záhorská Kapela. Zároveň si zájemci mohli prohlížet staré fotografie, které mapují historii nejen místního Sokola, ale i celé Skaličky.

PETRA ANDRÝSKOVÁ