„Krajky jsme v letošním roce zahrnuli do výstavního programu a proto jsem ráda, že jsme podobnou výstavu mohli přiblížit hranické veřejnosti,“ uvedla kurátorka výstavy a současně ředitelka hranického muzea Hana Svobodová. Hlavní autorkou a organizátorkou výstavy je fotografka, výtvarnice, krajkářka a publicistka Jitka Hanáková, která pro hranickou prezentaci paličkované tvorby přizvala i další své kolegyně z Přerova a okolí.

„Jitku Hanákovou znám už dlouho. Proto mohla tato výstava vzniknout,“ doplnila Hana Svobodová. Výstava je velmi atraktivní zejména pro ženy. Všechny generace zde potěší pohled na vystavené klobouky, kabelky, oděvní doplňky a aplikace na šátcích a šatech.

„Dále zde mohou návštěvníci a zejména návštěvnice vidět paličkované šperky, květiny, závěsné objekty nebo obrázky s mnoha náměty,“ dodala Hana Svobodová. Mimo tvorbu současných krajkářek návštěvníci uvidí i ukázky historických krajek a seznámí se s technikami a pomůckami, bez nichž nelze tuto křehkou krásu vytvořit. Výstavu doplňují také exponáty s vánoční a velikonoční tématikou a symbolikou.

Pro všechny zájemce je výstava Rok s krajkou k vidění na Staré radnici v Hranicích až do desátého července. (zem)

Hranický deník|Propagujte i svojí stránku