Taneční obor čítá 104 žaček. Chlapec mezi nimi není ani jediný.

„Ti dávají přednost spíš tanečním skupinám, které se zaměřují vždy jen na jeden určitý styl,“ vnesla do této záhady jasno vedoucí tanečního oboru Jana Erbenová.

Její žákyně se věnují tanečnímu umění v širším měřítku. Ty nejmladší se učí rytmice a poslouchání hudby, přípravka je zaměřena na taneční průpravu, chůzi, držení těla a pohyblivost. Děti si osvojují základy klasického, moderního i jazzového tance, ve vyšším věku pak pilují street dance a jiné novodobé styly.

„Byla jsem překvapená, kolik přišlo v úterý na naše závěrečné vystoupení lidí. Byla to nejlepší účast ze všech ročníků,“ potěšilo Erbenovou.

„Moc jim za to děkuji. Bez diváků to nikdy není ono. A poděkování samozřejmě patří i vystupujícím. Byli skvělí,“ dodala učitelka, která letos na hudební škole po sedmi letech končí, neboť ji čekají příjemné mateřské povinnosti.

Od září ji nahradí Kamila Martínková, která si od Jany Erbenové v závěru úterní akademie převzala přímo na pódiu symbolické žezlo v podobě růže.

„Doufám, že se Jana brzy vrátí. Raději bych s ní spolupracovala, než ji zastupovala,“ svěřila se pak v zákulisí Martínková.

Taneční obor otevírá každoročně přípravku pro předškoláky, sedmiletý první stupeň a čtyřletý druhý stupeň.

Absolventky pak pokračují buď na soukromých tanečních školách nebo konzervatořích. Mezi nejúspěšnější patří například Eva Honzíková, Petra Kalužová a Lenka Moštěková. V současné době je nejvýraznějším tanečním talentem na škole Veronika Hlavinková.

V úterý se na akademii loučily čerstvé absolventky Lenka Kolářová, Zuzana Kuráňová, Michaela Stoklasová, Karla Vlasáková, Tereza Chrastinová a Petra Jelínková.