„Když někdo vyhraje, zvýší se jeho morální kredit, ale vzroste také spotřeba jeho slivovice. Lidé se na vás dívají hned jinak a po starostovi se stanete druhou nejdůležitější osobou na vesnici," řekl s úsměvem jeden ze zakladatelů akce, která se v obci konala už posedmé.

Loňská úroda švestek byla dobrá a v soutěži o nejlepší pálenku se sešlo na třicet vzorků. „Dodali je především místní lidé z Hluzova a Černotína. Trochu jsme strukturu účastníků soutěže omezili, protože dříve vyhrávali i ti, které jsme vůbec neznali, a často ani nepřišli na vyhlášení," doplnil organizátor slivkoštu Josef Rýpar.

Systém hodnocení je jednoduchý – lidé dostanou se vstupenkou i hlasovací lístky, na které pak napíšou pořadí svých favoritů. Vyhrává ten, kdo má nejvíce hlasů. Novinkou bylo letos hodnocení „odborné poroty", kterou tvořily tři vyhlášené místní kuchařky. Ty se zapojily do ochutnávky koláčů z listového těsta. „V této části soutěže máme každý rok jiné téma, tentokrát je to pečivo z listového těsta," přiblížil.

Zatímco mezi vzorky pálenek převažovaly trnky, výrobků z listového těsta byla spousta. „Někdo udělal klasický jablečný štrúdl nebo tvarohové koláčky, jiný vsadil na šneky s nutelou nebo makem. Chuťově zajímavé byly i slané kousky," přiblížila jedna z degustátorek.

Koláčky do soutěže upekla i Dagmar Hendrychová. „Mladí si zjistí recepty na internetu, ale já na to moc nejsem. Udělala jsem proto svou babičkovskou klasiku – makový závinek z listového těsta," svěřila se.

A kdo se stal nakonec vítězem klání? „Nejlepší trnkovou slivovici měl Petr Grygar z Hluzova, který dostal jako cenu litrovou láhev s nápisem soutěže," upřesnil Josef Rýpar. Nejlepším koláčem, který vybrala odborná porota, pak byly sladké řezy – krémšnity Jany Lapešové. V hlasování návštěvníků zvítězily slané šneky Jany Grygarové.