Kapr je klasika, která nechybí na většině českých štědrovečerních tabulích. K českým Vánocům patří stejně jako cukroví nebo živý stromeček, a i ti, kteří rybu celý rok nejedí, vždy alespoň sousto ochutnají. A jak je to tedy letos s jejich prodejem v Hranicích?

Možností je pro obyvatele města několik. Kádě plné ryb se nacházejí u většiny supermarketů po celém městě. Jako například na třídě 1. máje u Penny marketu. Zde prodávají třeboňské kapry a většinou za stejné ceny jako v předešlém roce.

„Letos máme kapry za stejné ceny jako v loni. Dokonce bych řekl, že možná ještě levnější,“ řekl k cenám prodejce Igor Šádek z Drahotuš.

Kapra vám tu vyloví přesně podle přání, protože každý člověk má jinou představu.

„My máme rádi menšího okolo dvou kil. Podle mě má daleko chutnější maso,“ prohlásil nakupující Antonín Hašek, který si přesně tak velkého kapra vybral.

Pro méně zručné je nepříjemnou zprávou, že ryby zde prodávají jen živé. Zabití a vykuchání si musí každý provést doma sám a nebo si zajet do provozovny v Drahotuších.

„To je trošku nepříjemnost, ale naštěstí mám šikovného zetě, který rybu vykuchá nejen doma, ale i nám,“ pronesla s úlevou nakupující Kateřina Friedlová

Podobně na tom budou i lidé, kteří se rozhodnou koupit kapra u prodejny Billa. Ani zde vám rybu neupraví a odnášíte si ji domu živou.

„Ryby nezabíjíme a ani nekucháme. Pro takovou činnost zde nejsme hygienicky vybaveni,“ pověděl jeden prodávajících. I zde jsou letos k dostání třeboňští kapři, kteří jsou vyhlášení po celé republice. Pro každého, kdo ještě svou rybu na Vánoce nemá, je dobrou zprávou, že prodej bude probíhat až do čtvrtka 23. prosince. (zem)