„Chtěla bych vás zde všechny srdečně přivítat a přeji všem návštěvníkům hezký večer a vůbec hezký celý advent,“ zahájila akci organizátorka výstavy Marie Musilová.

„Moc ráda bych poděkovala všem vystavovatelům, kteří poskytli své exponáty a svá díla. Dále bych moc ráda poděkovala své rodině, to je dceři a manželovi. Myslím, že si nikdo ani nedokáže představit, kolik je s tím práce a kolikrát musíte každou figurku vzít do ruky,“ pokračovala Marie Musilová v zahajovacím proslovu.

Poté už přišel ke slovu dětský soubor Cantabile, který pod vedení Markéty Láskové zazpíval několik písniček.

„Jen bych ráda upozornila, že dnes je tady pouze třetina celého sboru, protože všichni by jsme se sem nevešli,“ překvapila všechny přítomné při pohledu na množství dětí Markéta Lásková. Poté už nastal čas pro návštěvníky k prohlídce krásné výstavy.

„Zajímá mě tady všechno. Chodím sem každý rok a moc obdivuji co tady paní Musilová vytvořila,“ pronesla nadšeně jedna z návštěvnic Jarmila Gazdová.

Škoda jen, že páteční vernisáž trochu pokazilo počasí a proto ani do galerie nedorazilo tolik lidí jako obvykle.

„Dnes je tu nezvykle málo lidí. Zřejmě to způsobilo to škaredé počasí a lidem se dnes nechtělo jít daleko pěšky,“ poznamenala trochu posmutněle Marie Musilová.

Ti, co dnes nedorazili, mají možnost se přijít podívat až do 19. prosince, kdy tradiční výstava betlémů končí.