První práce na revitalizaci sadů se rozjely už v prosinci, kdy začaly výkopy pro nové rozvody vody. Ty jsou nutné například kvůli tomu, že v parku přibudou veřejné záchody a v plné kráse ožije i dlouhá léta nefunkční vodní prvek. Tento týden přišla na řadu další etapa, kácení přestárlých a poškozených stromů.

„V souladu s projektem jich bude vykáceno asi sto čtyřicet,“ řekla Deníku již dříve Ivana Zaoralová, vedoucí odboru životního prostředí na hranické radnici. Podle jejího vyjádření, město veškeré pokácené dřevo eviduje a poté nabízí k prodeji.

Kácení je přitom podle zástupců radnice nezbytné. V parku je velké množství přestárlých stromů a také mnoho náletových dřevin, které kazí jeho původní ráz.

„Poté co zmizí, by se tak měly vrátit původní pohledové osy parku, tak jak byl původně vyprojektován,“ vysvětlila vedoucí odboru životního prostředí.

Místo vykácených stromů budou vysázeny nové dřeviny a dojde k dalším úpravám parku. Kromě výstavby dětských hřišť, obnovy vodního prvku a hudebního altánu zde přibude sociální zázemí v podobě veřejných toalet, novinkou bude i vybudování vyhlídek na řeku Bečvu. (jen)