Program ve čtvrtek v podvečer odstartovalo hudební pásmo určené dětem. Kvůli špatnému počasí se program z náměstí přesunul do lipnického kina Svět, které se téměř zaplnilo. Na děti čekal potemnělý sál, který se po půl šesté zaplnil blikajícími světly i písničkami známými z dětských filmů a pořadů. Pro děti vystoupilo brněnské Divadlo Slunečnice.

V pátek program pokračoval také divadlem, nádvoří lipenského zámku však tentokrát přilákalo spíše dospělé. Divadelní spolek Jana Nepomuka Štěpánka z Chrudimi v Lipníku předvedl své nastudování hry Dívčí válka.

„Hru už jsem sice viděla ve známějším obsazení, herci se ale snažili a bavila jsem se,“ okomentovala divadlo Aneta Černá, která se na dvouhodinové představení přišla podívat.

V sobotu ráno všechny v Lipníku překvapilo modré nebe a zájemce o hodové oslavy dovedlo opět na zámecké nádvoří, kde od desíti hodin vystupovala cimbálová muzika Primáš z Přerova.

Sedmičlenné uskupení divákům zahrálo známé lidové písničky, při některých publikum dokonce rozezpívalo. „Mám je moc ráda, krásně zpívají i hrají a ráda si s nimi zazpívám i já. Myslím, že k hodové oslavě tahle hudba patří,“ uvedla divačka Květa Kohoutková.

I odpoledne patřilo hudbě, tentokrát se však rozezvučelo lipnické náměstí. V programu nazvaném Pro každého něco se představili lipničtí hudebníci, už poosmé.

„Nikdy nevystoupí všechny lipnické kapely, snažíme se vybírat tak, aby to bylo žánrově různé,“ uvedla Blanka Prudilová, která má v Lipníku na starost kulturu. Na podiu se tak vystřídali rockeři, bluesová kapela či taneční orchestr.

Hlavní hodové oslavy přišly v neděli. Na náměstí přes noc vyrostly stánky, pro návštěvníky byl přichystaný jarmark. Dopolednem hudebně provázela kapela Ponožky pana Semtamťuka, která zazpívala písničky pro děti i „pro pořádné chlapy“, jak upozornil zpěvák kapely. Dopoledne také s pohádkou Kostěj Nesmrtelný vystoupilo divadlo pražské Divadlo Studna.

Divadlo vystupovalo i odpoledne, kdy v pauzách mezi jednotlivými představeními herci procházeli na chůdách publikem se dvěma loutkovými kostlivci.

Odpolední program zahájila bubenická show skupiny Marimba ze Sedlčan. Do rytmu s nimi pohupovalo nohou a kývalo hlavami celé lipnické náměstí. Před hudebním vystoupením a hlavním hostem lipnických hodových oslav, slovenské oldies kapele Funny Fellows, vystoupily ještě některé taneční soubory působící v Lipníku.

BARBORA HANOUSKOVÁ