„Už třikrát se místo uklízelo, ale znovu se objeví někdo, kdo zase pytle a další nepořádek navozí,“ řekl zastupitel města Miroslav Raindl.

Podle něj se nejedná jen o Čechy, kteří by odpadky naváželi. „Už několikrát jsem zde viděl auto s cizí poznávací značkou,“ upozornil Miroslav Raindl.

Lidé na skládku vozí úplně vše. K vidění jsou zde konzervy, koberce, plastové lahve, igelitové tašky nebo i matrace a peřiny.

O problému ví i městská policie, která se problém snaží vyřešit. Policisté dělají pravidelné preventivní kontroly, kdy kolem místa několikrát za den projedou.

„Snažíme se prostor hlídat, ale těžko zabráníte, když si někdo počká a třeba v noci sem nepořádek přiveze,“ upozornil zástupce velitele Hynek Pitrun.

Městská policie skládku nafotí a snaží se hned na místě vyšetřit, kdo by mohl být za nepořádek odpovědný.

„Možnost je, že bychom objevili třeba něčí dopis a podle něj určili, kdo skládku vytvořil,“ doplnil Hynek Pitrun.

Po prošetření předává městská policie informace na Odbor životního prostředí, kde situaci dále řeší. Podle policie i radnice je velmi těžké dohledat pachatele, pokud ho náhodou nechytíte přímo za ruku.

„Existuje ale částečná prevence, kdy můžeme působit na děti ve školách, ale i na dospělé. Jde o to jim vysvětlit, že mohou buď třídit odpad nebo odvážet nepořádek na sběrný dvůr,“ poznamenal mluvčí radnice Petr Bakovský.

V případě, že se viníka nepodaří dohledat, musí skládku odklidit na své náklady majitel pozemku.