V rámci prezentace představili žáci od šesté do deváté třídy základní školy vše co se o digitální fotografii a její tvorbě naučili a také co vše si vyzkoušeli v oblasti informatiky.

„Celý projekt i výuku zaštiťuje vyučující Petr Drábek, který s žáky v rámci výuky informatiku a digitální fotografie probírá,“ poznamenal ředitel Základní školy Šromotovo Radomír Habermann.

Ve dvoraně škola vystavila panely, na kterých žáci ukázali nejrůznější možnosti využití digitální fotografie a nejrůznějších programů ve škole i v praxi.

Na této statické prezentaci je k vidění i využití nejrůznějších technologií do předmětů jako je matematika nebo zeměpis. Současně se škola pochlubila i svými úspěchy, kterých žáci dosáhli v soutěžích v oboru informačních technologií.

„Žáci jednotlivých ročníků druhého stupně ukáží i práci s jednotlivými programy potřebnými pro jejich studium,“ sdělil ředitel školy. Během prezentace promluvili samotní žáci a autoři vystavených fotografií.

„Jsem rád, že jsem se k práci s digitálním přístrojem dostal,“ řekl jeden z žáků.

Pro všechny, kdo se nezúčastnili čtvrteční úvodní prezentace, budou vystavené panely s fotografiemi a pracemi žáků k dispozici v hranické dvoraně zámku po celý příští týden.